16 maja 2019, godz. 19:00
60

Edyta Matejkowska
(ur. 1983)

Z cyklu 'Wejdź w moje konstrukcje', 2019 r.

akryl/płótno, 70 x 70 cm

sygnowany p.d.: 'EM'

na odwrociu opisany: 'E. Matejkowska | 2019'

Cena wylicytowana: 1 100
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w 2015 w pracowni rzeźby prof. Piotra Gawrona. Aneks z malarstwa u prof. Mariusza Woszczyńskiego. Uczestniczyła w programie Erasmus w Akademii di Belle Arti di Carrara we Włoszech w 2011. Będąc na studiach w ramach programu wolontariackiego Artmisja prowadziła zajęcia plastyczne z dziećmi 2010-2011. Jako Dyplom licencjacki prezentowała płaskorzeźbę „Akt przestrzenny” w Pałacyku Czapskich na Krakowskim Przedmieściu (2012). Dyplom magisterski na Wydziale Rzeźby w ASP w Warszawie to wystawa malarstwa i rzeźby pt. „Pomarańczowo - niebieski świat mojego macierzyństwa” (2015). Wystawiała swoje prace w kraju i za granicą m.in. wystawa mozaiki „Droga…” Italia (2011); udział i wystawa w konkursie medalierskim w Finlandii (2012); wystawa malarstwa i rzeźby z grupą Akuracik w Muzeum w Brodnicy (2013); wystawa malarstwa „Dwa światy” w Galerii ZPAP w Toruniu(2015); wystawa z okazji 1050-lecia Chrztu Polski - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (2016); wystawa malarstwa w Szwecji (2017); Oprócz malarstwa i rzeźby tworzy instalacje przestrzenne i pomniki. Obecnie zajmuje się prowadzeniem autorskiej galerii przy ul. Piwnej 43 w Warszawie.

ID: 70049