17 i 18 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

16 maja 2019, godz. 19:00
58

Piotr Woroniec Jr
(ur. 1981, Rzeszów)

Aforyzm 55, 2017 r.

akryl, collage/płótno, 140 x 80 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'PIOTR WORONIEC JR_ | "AFORYZM 55" | 2017_'

Cena wylicytowana: 1 100
Absolwent Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom w 2005 w pracowni malarskiej prof. zw. dr hab. Ireny Popiołek-Rodzińskiej. Obecnie wykładowca w Zakładzie Intermediów. Prowadzi pracownie Fotografii oraz Działań Interdyscyplinarnych. Od grudnia 2014 pełni funkcje Prezesa Związku Artystów Plastyków Okręgu Rzeszowskiego. Jest doktorantem Katowickiej ASP. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach krajowych i zagranicznych. Laureat m in: 2010 - Grand Prix na X Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki "Homo Quadratus Ostroviensis", Ostrowiec Świętokrzyski; 2010 - Grand Prix w Przeglądzie Sztuki Młodych "Wschód sztuki - Sztuka Wschodu"; 2008 - I Nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego za obraz "Z podróży", BWA Rzeszów, Wielowątkowy zamysł przedstawienia nurtujących mnie problemów to zderzenie wizji życiowej, treści i czystej artystycznej formy malarskiej. Poprzez taką koncepcję prawda o egzystencji dana jest w jednym akcie w sposób zmysłowy, wizualny. Człowiek z natury lubi odbicia. Dla mnie ważne są emocje i autentyczność.

ID: 70275