16 maja 2019, godz. 19:00
54

Marta Urbanek
(ur. 1983, Kielce)

Drobne ustroje, 2019 r.

akryl/płótno, 60 x 50 cm

sygnowany i datowany p.g.: 'm. URBANEK '19'

Cena wylicytowana: 1 000
Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W 2008 obroniła dyplom w pracowni Projektowania Wnętrz. Dydaktyk w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Wzornictwo. W swojej pracy skupia się na tematach projektowych z zakresu pracy z tkaniną, architektury wnętrz oraz modelarstwa. Uprawia również sztuki czyste: malarstwo (w tym malarstwo ikonowe) i rysunek. Od 2015 współtworzy nieformalną grupę SPLOT Studio, w ramach działań której otrzymała nagrodę Ministra Spraw Zagranicznych RP za instalację artystyczną "Krajobraz Symboliczny", w 5. edycji konkursu "Polska dla wszystkich".

ID: 70052