16 maja 2019, godz. 19:00
51

Adelajda Kot
(ur. 1984, Warszawa)

Królowa Bangladeszu, 2016 r.

olej/płótno, 100 x 70 cm

sygnowany i datowany p.g.: 'A. Kot | 2019'

Cena wylicytowana: 2 600
Jest artystką samoukiem. Tworzy z pasji i z powołania. Oprócz obrazów olejnych i grafik są to także prace fotograficzne, prace z zakresu artystycznego malarstwa ściennego i ilustrowane opowiadania literackie. Jej prace przedstawiają głównie naturę i zwierzęta, przedstawione w kontekście onirycznej, baśniowej rzeczywistości. Afirmuje w nich metafizyczność przyrody i Duszę, jako absoluty same w sobie. Praca inspirowana Starożytnym Egiptem. Tytuł pracy „Wychodzę z wnętrzności Małpy” jest cytatem z Księgi Umarłych Starożytnego Egiptu.

ID: 70220