16 maja 2019, godz. 19:00
47

Katarzyna Stankiewicz
(ur. 1978)

Portret tukana, 2019 r.

akryl/płótno, 50 x 80 cm

sygnowany l.d.: 'Stankiewicz ART'

na odwrociu opisany: 'Katarzyna Stankiewicz | "Portret tukana" I kw. 2019 | Stankiewicz ART'

Cena wylicytowana: 1 600
Jest absolwentką wydziału Architektury i urbanistyki na Politechnice Wrocławskiej. Od wielu lat podąża za swoimi pasjami, tworzy wnętrza obiektów mieszkalnych ale również użyteczności publicznej. Z malarstwem po raz pierwszy miała styczność na studiach ale dopiero od kilku lat zainspirowana twórczością Francoise Nielly rozpoczęła na poważnie przygodę z malarstwem. Jej intencją jest wnoszenie do pomieszczeń więcej pozytywnej energii. Postanowiła stworzyć serie obrazów, które po przez kolor i formę będą podkreślały i nadawały charakter wnętrzom. Inspiruje ją również natura, fotografia, muzyka oraz obrazy dnia codziennego. Kocha geometrię a do tworzenia swoich prac używa głównie jednej figury geometrycznej. Za pomocą siatki z trójkątów tworzy obrazy przedstawiające ludzi, zwierzęta, przedmioty.

ID: 70195