16 maja 2019, godz. 19:00

Emil Goś
(ur. 1986)

Bielik, 2019 r.

akryl, olej/piórko, 120 x 60 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'EMIL GOŚ | "BIELIK" | 2019 r.'

Cena wylicytowana: 1 000
W 2010 ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta na wydziale Malarstwa i Rzeźby. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, tworzy tradycyjne obrazy olejne i akrylowe. W malarstwie interesuje go światłocień. Subtelna gra między mrokiem, a wydobywającym się z niego oświetlonym detalem, budowanie klimatu obrazu za pomocą czerni i szarości. Fascynuje go sposób, w jaki światło ożywia martwą materię, daje jej nowe życie. Inspiracją dla jego twórczości są przyroda i technika. Fascynują go mechanizmy parowe i zegarowe z przełomu XIX i XX wieku. Łączy te dwa różne światy, tworząc mechaniczną faunę. Wielką inspiracją i jego ulubionym malarzem jest Rembrandt van Rijn.

ID: 70127