16 maja 2019, godz. 19:00

Monika Mrowiec
(ur. 1991, Opole)

Dworski arystokrata, 2019 r.

akryl/płótno, 120 x 90 cm

sygnowany p.d.: 'Mm.'

na odwrociu opisany: 'MONIKA MROWIEC | 2019 ROK | "DWORSKI | ARYSTOKRATA"'

Cena wylicytowana: 1 500
Absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, w 2015 roku obroniła dyplom z zakresu Projektowania Graficznego i Nowych Mediów. Ukończyła również Projektowanie Architektury Wnętrz we Wrocławiu. Z końcem 2018 roku przystąpiła do Związku Polskich Artystów Plastyków. Jej prace wystawiane były m.in. w Galerii sztuki Współczesnej w Opolu; Gdynia Design Days, Festiwal Wnętrz w Krakowie, Targi Meble Polska w Poznaniu, Śląski Czerwiec Projektowy, Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie, 8 Noc z Designem. „Inspiruje mnie sztuka Street Art’u, wplatam w nią m.in. sylwetki dzikich zwierząt. Uwielbiam intensywne kolory, niebanalne zestawienia oraz połączenie eksperymentalnych faktur z metalicznymi elementami.”

ID: 70093