16 maja 2019, godz. 19:00

Katarzyna Kukla
(ur. 1986, Rybnik)

Mermazing, 2019 r.

olej/płótno, 110 x 120 cm

sygnowany l.d.: 'K. Kukla'

na odwrociu opisany: 'Katarzyna Kukla | '19 | MERMAID + amazing'

Cena wylicytowana: 1 100
Absolwentka malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, aneks realizowany w pracowni sitodruku. Mieszka i pracuje w Dublinie. Zajmuje się głównie malarstwem olejnym, czasem eksperymentując z innymi mediami. Tworzy hybrydalne obrazy, budowane z pozornie niepasujących do siebie elementów i symboli. W pracach porusza wątki z obszarów ludzkiej egzystencji, zacierając granicę pomiędzy świadomym i nieświadomym odbiorem bodźców z otaczającej rzeczywistości. Uczestniczyła w wielu projektach artystycznych. Jej prace były prezentowane na wystawach w kraju i za granicą.

ID: 70382