16 maja 2019, godz. 19:00

Paweł Tymcio
(ur. 1989, Szczecinek)

Z cyklu 'After', Bachus, 2018 r.

olej/płótno, 120 x 100 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Tymcio | after Caravaggio Bachus | 2018 | Cykl: After'

Cena wylicytowana: 1 500
Paweł Tymcio, Tymcio After, galeria Popart, Poznań, 9-30.09.2018
Absolwent malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Dyplom obronił w pracowni dr Dominika Lejmana. W swoich pracach porusza się w szerokim spektrum warsztatu malarskiego, tworzy instalacje i zajmuje się performance. Uczestniczył w wystawach w Polsce i za granicą. Jego fascynacja dawnymi mistrzami zaowocowała stworzeniem własnych i niepowtarzalnych technik warsztatowych wykorzystujących m.in. własnoręcznie gruntowane płótna, wytwarzanie farb czy użycie wosku pszczelego. Prace artysty znalazły się w prestiżowych kolekcjach polskich i zagranicznych. Swoją twórczość prezentował podczas ekspozycji indywidualnych: Spotkanie, Galeria Kolektyw A1, Poznań (2014); Trzy obrazy, Galeria Nowa Gazownia, Poznań (2016); 7 i pół, Galeria R20, Poznań (2016); Wystawa Malarstwa, Szczecinek, Galeria Zamek (2017), Tymcio After, Galeria Popart, Poznań (2018). Uczestnik licznych wystaw zbiorowych, m.in.: 48 Festival, „Studen Neukölln - Not-Aufnahme „, UP Gallery, Berlin (2015); Performance Art. Meeting, Galeria Labirynt, Lublin (2015); Bifor, Galeria R20, Poznań (2017); Półkolonie, Galeria BWA Zielona Góra, Lublin (2018); BWA Sanok “Młodzi Figuratywni” (2018).

ID: 70277