16 maja 2019, godz. 19:00

Kamil Jakóbczak
(ur. 1990, Warszawa)

Oaza duszy, 2019 r.

akryl/płótno, 100 x 100 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'KJ | Jakóbczak | 2019 r.'

na odwrociu opisany: '"KJ" | 2019 | KAMIL JAKÓBCZAK'

Cena wylicytowana: 1 100
Młody, uzdolniony twórca, który rozpoczął swoją malarską przygodę w 2008 roku. Próbując odnaleźć swój własny styl rozpoczynał od tradycyjnych pejzaży, natomiast w 2012 roku obrazem ''Ucho-gram'' wpisał się w nurt surrealistyczny, czerpiąc inspiracje zarówno od najsłynniejszych przedstawicieli surrealizmu jak i od współczesnych artystów. Tworzy głównie w technice olejnej i akrylowej. W pracach Jakóbczaka widoczne jest zainteresowanie formą, którą próbuje przekroczyć, przedstawić w inny sposób, bawi się również kolorem, łączy intensywne barwy z przytłumionymi odcieniami. W wielu pracach pojawiają się drobiazgowe, bardzo niewielkie elementy, mechanizmy i konstelacje, takie jak w ''Imitacji'', ''Introspekcji'' czy ''Przebudzeniu mocy'', które wzbudzają duże uznanie precyzją wykonania oraz wkomponowaniem w obraz. Tematy przedstawiane przez artystę pokazują fascynację otaczającym światem, subiektywnie postrzeganym, a mimo to pokazywanym z różnych perspektyw. Dostrzec można także zainteresowanie filozofią, mistycyzmem oraz tajemnicą, która kryje się we wszechświecie. Jakóbczak w rozmowach dotyczących sztuki często podkreśla także istotę spontaniczności w tworzeniu ostatecznych kształtów danego obrazu. Patrząc na ostatnie prace tego artysty widoczne jest, że początkowa przygoda malarska szybko przerodziła się w pasję i drogę życiową, nieustannie doskonaloną i wzbogacaną o nowe doświadczenia.

ID: 70233