16 maja 2019, godz. 19:00

Izabela Gałązka
(ur. 1984, Janów)

Plotkareczki III, 2019 r.

akryl/płótno, 80 x 100 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'IZABELA GAŁĄZKA | IV 2019'

Cena wylicytowana: 3 500
W 2009 obroniła dyplom z Projektowania Ubioru i Ubioru Dzianego oraz Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W latach 2005-2009 nagradzana stypendium naukowym podczas studiów. W 2014 brała udział w zbiorowej wystawie w Muzeum Miasta Łodzi oraz Pierwszego Niezależnego Salonu Łódzkich Młodych Twórców, a także w plenerze "Barwy Wschowy" zwieńczonego wystawą prac plenerowych. Inspiracji dla swojego malarstwa szuka w pejzażu, w postaci samej sobie, ale przede wszystkim czerpie ją z własnych doświadczeń życiowych. Jej ostatnie obrazy to projekcja kobiety współczesnej, jej pragnień, marzeń, dążeń i poszukiwań – często jednak przepuszczonych przez komercyjną maszynę współczesnego świata.

ID: 70374