16 maja 2019, godz. 19:00

Lia Kimura
(ur. 1992, Shingu, Japonia)

Invisible, 2018 r.

olej/płótno, 90 x 90 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'LK | LIA KIMURA | "INVISIBLE" 2018'

Cena wylicytowana: 2 600
Debiutująca malarka i projektantka, studentka Wzornictwa w Warszawie. Wychowała się w Japonii w rodzinie o artystycznych korzeniach. Jej twórczość naznaczona przez doświadczenie osadzenia w dwóch środowiskach kulturowych, cechuje wielopłaszczyznowy eklektyzm. Obrazy artystki stoją w pół drogi między sztuką figuratywną a abstrakcyjną eksponując na przemian nacechowane emocjonalnie tekstury i wyodrębniające się z nich, zdekonstruowane sylwetki. Jej twórczość stanowi próbę prowadzenia narracji z wnętrza osobiście przeżywanych sytuacji granicznych: doświadczenia śmierci, wyobcowania i nadziei.

ID: 70231