16 maja 2019, godz. 19:00

Ewelina Ulanecka
(ur. 1983, Jelenia Góra)

Opium Poppy Garden, dyptyk, 2019 r.

technika własna/płótno, 120 x 200 cm (całość)

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Opium Poppy Garden | Ewelina Ulanecka 2019 | p. I / p. II'

Cena wylicytowana: 1 800
Z wykształcenia projektantka ubioru, obrazy tworzy pod pseudonimem artystycznym La iluzjon. W 2002 przeprowadziła się do Łodzi, gdzie zaczęła studia w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania na Kierunku Projektowania Ubioru i Biżuterii w Katedrze Wzornictwa. W 2007 ukończyła studia z wyróżnieniem. Brała udział w wielu konkursach dla młodych projektantów, gdzie zdobyła wiele prestiżowych nagród i wyróżnień m.in.: Złota Nitka, Manufaktura Fashion Weekend, New Look Design. Jej autorskie kolekcje wykorzystywano w filmach i teatrze. Obok miłości do projektowania mody, bardzo ważne miejsce zajmuje miłość do malarstwa abstrakcjonistycznego. Obrazy, które tworzy to spontaniczny i jednocześnie podświadomy zapis twórczy. Ciekawość świata i ludzkiej natury stanowi dla artystki niekończącą się inspirację w wyrażaniu jej emocji w tego typu malarstwie. Pasjonuje ją niepowtarzalność, nieprzewidywalność i ulotność. W pracach stara się kreować indywidualną wizję swojego stylu poprzez eksperymentowanie z kolorem i fakturą. Realizacje malarskie znajdują się w prywatnych zbiorach w Polsce jak i za granicą.

ID: 70199