16 maja 2019, godz. 19:00

Jagoda Woźny
(ur. 1987, Sosnowiec)

Atlantis I, 2016 r.

olej/płótno, 90 x 90 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAGODA WOŹNY | ALANTIS I | Z CYKLU | "ATLANTIS" | 90 x 90 cm | 2016 | PL'

Cena wylicytowana: 1 200
Ukończyła Scenografię na wydziale Architektury i Wzornictwa w poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Malarstwo Sztalugowe na wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. W latach 2010 - 2015 podróżowała po wielu krajach Europy i Ameryki Centralnej poszukiwaniu inspiracji pośród różnorodnych, współczesnych i antycznych kultur świata. Tworzy głównie w technice olejnej na płótnie. W swoich obrazach Jagoda Woźny zacieraj granice między abstrakcją i figuracją, a problematyka zjawisk współczesnych przeplata się z inspiracją malarstwem dawnym.

ID: 70289