Młoda Sztuka (wyniki)

16 maja 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
14

Filip Moszant
(ur. 1987, Avignon)

T, 2018 r.

akryl, flamaster/papier, 100 x 70 cm (w świetle oprawy)

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"T" 2018 | FILIP MOSZANT'

Cena wylicytowana: 4 500
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
więcej informacji
Komentarz
Obraz przedstawia wielobarwny układ rozedrganych linii będących zapisem ruchu prowadzonego narzędzia jakim jest flamaster. Intuicyjne zestawienia kolorystyczne oraz formalne dają wyraz alternatywnego, niepodrabialnego podejścia do malarstwa. Spontanicznie wypracowywane i detaliczne układanie kolorów kreują uczucie pewnego rodzaju niepokoju. Postawę artystyczną młodego twórcy w ten sposób opisuje jego mentor, znakomity polski artysta i profesor akademicki Leon Tarasewicz: „[…] malarski język Filipa Moszanta, chociaż rozpoznawalny, w oczywisty sposób wymyka się konkretnej charakterystyce. Ucieka od wtórności i staje się autentyczny w swojej oryginalności, co stanowi niezaprzeczalną wartość dodaną jego dzieł… Nacisk, jaki kultura współczesna kładzie na oryginalność, sprawia, że obecnie staje się ona coraz bardziej szablonowa, zatracając przy tym autentyczność. Zwłaszcza świat sztuki, której jednym z zadań jest przecież odzwierciedlanie rzeczywistości, wiele traci na owym dyktacie współczesności.” Filip Moszant jest absolwentem Pracowni Przestrzeni Malarskich prowadzonej przez profesora Leona Tarasewicza warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jego prace reprezentowały pracownię na wystawie najlepszych dyplomów artystycznych ‘Coming Out’ w 2017 roku w Warszawie. W tym samym roku pojawiły się również w finale Biennale Malarstwa Młodych ‘Bielska Jesień’. Natomiast w 2016 roku odbyła się jego pierwsza, duża wystawa indywidualna w Centrali PKO Banku Polskiego ‘Poza słowami’. Udział w wystawie poskutkował włączeniem pięciu wielkoformatowych prac młodego artysty do kolekcji sztuki PKO BP, który wspiera i promuje polską sztukę ostatnich dekad, a w szczególności twórczość młodych artystów.
Biogram artysty
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał z wyróżnieniem rektorskim w Pracowni Przestrzeni Malarskiej prof. Leona Tarasewicza. Jego prace dyplomowe pojawiły się na wystawie Najlepszych Dyplomów ASP w Warszawie „Coming Out 2017”. Autor wystaw indywidualnych: ’The lamps are different, but the light is the same’ - wystawa dyplomowa prezentowana w Galerii Spokojnej w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz w przestrzeni miejskiej w Warszawie (2017), a także ,,Poza słowami” w siedzibie Banku PKO w Warszawie (mecenat Fundacji PKO Bank Polski, (2016).

ID: 70076

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem