16 maja 2019, godz. 19:00

Hanna Rozpara
(ur. 1990, Sosnowiec)

YR 01, 2019 r.

akryl/płótno, 100 x 120 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'Hanna Rozpara 2019'

na odwrociu opisany: 'HANNA ROZPARA "YR 01" 2019'

Cena wylicytowana: 1 600
Obecnie jest doktorantką w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom w Pracowni Druku Płaskiego prof. Józefa Budki (2014) oraz Historii Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (2013). Studia w programie Erasmus w Artesis University College – Królewska Akademia Sztuk Pięknych w Antwerpii (Belgia, 2011-12), w pracowniach prof. Ingrid Ledent i prof. Hugo Besarda. Wielokrotna stypendystka Prezesa Rady Ministrów (2004-06) i Prezydenta Miasta Sosnowca (2009-13). Swoje prace wystawiała 10 wystawach indywidualnych i na ponad 60 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in.: 42. Biennale Malarstwa "Bielska Jesień 2015", 8th Intenational Printmaking Bienniale of Douro (Portugalia 2016), 18. International Print Biennial Varna (Bułgaria, 2015); I Międzynarodowe Triennale Rysunku Studentów Wyższych Szkół Artystycznych, Rondo Sztuki, Katowice (2014); "Pozdrowienia z KATO", Galeria Sztuki Współczesnej "MD_S", Wrocław (2014). Tworzy w wielu technikach graficznych, zajmuje się intermediami, fotografią, malarstwem i projektowaniem. W swoich pracach porusza tematy związane z mechanizmami wojny. Wystawy indywidualne: 2016 – "Granica", "Galeria Pojedyncza", Katowice Miasto Ogrodów Instytucja Kultury im Krystyny Bochenek, Katowice; "Jasność tysiąca słońc", galeria Szklana, ROK Zator, Zator; "Kamuflaż" galeria "Pracownia Portretu", Łódź; 2015 – "Kamuflaż" – Galeria "Absurdalna" – Katowice; "Promieniowania" – Galeria "Na Strychu" – Dąbrowa Górnicza; 2014 – "Das ist Krieg!" – Galeria "Nie Zastawiać!!!", Katowice; "Submarines" – Galeria "Klakier", Katowice; 2013 – "WWII" – Dom Sztuki SMB "Jary", Warszawa; "War Game" – Galeria Ładniej, Sosnowiec; 2010 – Galeria u Belfrów, Sosnowiec.

ID: 70272