16 maja 2019, godz. 19:00

Sonia Ruciak
(ur. 1987, Szczecin)

Wybór, 2019 r.

akryl/płótno, 100 x 100 cm

sygnowany p.d.: 'Ruciak S.'

Cena wylicytowana: 2 600
„W swoich obrazach poruszam się w obrębie światła, koloru i struktury. Moje malarstwo rozpoczyna się zwykle od pracy z fotografią. Początkowo starałam się jedynie przenieść zaobserwowaną naturę na płótno. Z czasem jednak zaczęłam sobie zdawać sprawę z wagi malarskiego języka. Fotografia w dalszym ciągu jest dla mnie punktem wyjścia, ale więcej czasu poświęcam pracy formalnej. Istotna w moim obrazie jest malarska struktura/materia. Czasem delikatna, niemal niewidoczna, innym razem ażurowa, potęgująca efekt migotliwości i rozedrgania. Za jej pomocą staram się przetwarzać, naśladować wrażenie rzeczywistości, ale nie ją dokładnie odtworzyć. To raczej opis powierzchniowych wrażeń”.
- SONIA RUCIAK

ID: 70282