Młoda Sztuka (wyniki)

16 maja 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
9

Sonia Ruciak
(ur. 1987, Szczecin)

Wybór, 2019 r.

akryl/płótno, 100 x 100 cm

sygnowany p.d.: 'Ruciak S.'

Cena wylicytowana: 2 600
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
więcej informacji
Komentarz
„W swoich obrazach poruszam się w obrębie światła, koloru i struktury. Moje malarstwo rozpoczyna się zwykle od pracy z fotografią. Początkowo starałam się jedynie przenieść zaobserwowaną naturę na płótno. Z czasem jednak zaczęłam sobie zdawać sprawę z wagi malarskiego języka. Fotografia w dalszym ciągu jest dla mnie punktem wyjścia, ale więcej czasu poświęcam pracy formalnej. Istotna w moim obrazie jest malarska struktura/materia. Czasem delikatna, niemal niewidoczna, innym razem ażurowa, potęgująca efekt migotliwości i rozedrgania. Za jej pomocą staram się przetwarzać, naśladować wrażenie rzeczywistości, ale nie ją dokładnie odtworzyć. To raczej opis powierzchniowych wrażeń”.
- SONIA RUCIAK
Biogram artysty
Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest trzykrotną stypendystką Prezydenta Miasta Szczecina (2005, 2006, 2007) oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011). Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Obecnie jest asystentką w Pracowni Malarstwa Architektonicznego i Sztuki w Przestrzeni Publicznej w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

ID: 70282

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem