ART OUTLET - Sztuka Dawna (wyniki)

21 maja 2019, godz. 19:00

Kazimierz Łotocki
(1882 Szumlany Małe - 1942 Rosja)

Drzewa na skarpie, 1921 r.

olej/tektura, 17,5 x 24 cm

sygnowany i datowany l.d.: 'K. ŁOTOCKI. | 1921'

opisany nieczytelnie na odwrociu

Cena wylicytowana: 1 500
Estymacja: 1 700 - 2 600
Malarstwa uczył się w Starym Sączu u B. Rychter Janowskiej (1901 r.), w pracowniach S. Kaczora Batowskiego we Lwowie, F. M. Wygrzywalskiego, W. Witwickiego, S. Obsta, E. M. Pietscha, K. Olpińskiego oraz w lwowskiej Wolnej Akademii Sztuk Pięknych, a także w Krakowie u J. Stanisławskiego. Pracował jako nauczyciel rysunków w Nowym Sączu i we Lwowie. Należał do Związku Lwowskich Artystów Grafików. Wystawiał w Nowym Sączu, Krakowie, we Lwowie i Poznaniu. Malował i rysował głównie pejzaże i widoki miejskie z fragmentami architektury zabytkowej. Zajmował się także grafiką.

ID: 66557