ART OUTLET - Sztuka Dawna

21 maja 2019, godz. 19:00

Antoni Teslar
(1898 Krzeszowice - 1972 Warszawa)

Na wiejskim podwórzu, 1955 r.

olej/płyta pilśniowa, 30 x 39 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'a. Teslar | 1955'

Estymacja: 1 500 - 2 000
Antoni Teslar studiował w akademii warszawskiej w 1917 roku i w krakowskiej w latach 1921 - 25 (m.in. u I. Pieńkowskiego i W. Weissa). W latach 1926 - 29 przebywał w Paryżu, a później - w latach 1930 - 38 - w Maroku. Po powrocie do kraju mieszkał i tworzył w Warszawie. Był członkiem grupy "Zachęta". Malował pejzaże i martwe natury, a przed

ID: 67314