ART OUTLET - Sztuka Dawna

21 maja 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
22

Roman Bratkowski
(1869 Lwów - 1954 Wieliczka)

Zimowy las, 1915 r.

olej/płótno, 50 x 70,5 cm

sygnowany i datowany l.d.: 'Bratkowski | 15'

na krośnie malarskim papierowa nalepka z opisem pracy oraz dedykacja ołówkiem

Estymacja: 9 000 - 15 000
Pochodzenie
- kolekcja prywatna, Warszawa
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Biogram artysty
Ukończył krakowską Szkołę Sztuk Pięknych. Studia artystyczne kontynuował w Wiedniu i Monachium, gdzie związany był z pracownią Ažbe`go. Wystawiał od 1891 r.; prezentował swoje prace w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych oraz krakowskim i lwowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. Malował nastrojowe pejzaże oraz obrazy o tematyce marynistycznej, częstym motywem jego prac były widoki z południa Włoch (m.in. Capri).

ID: 67561

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem