ART OUTLET - Sztuka Dawna

21 maja 2019, godz. 19:00

Mieczysław Nalewajski
(1906 Warszawa - 1966 Warszawa)

Pejzaż letni z domami, 1933 r.

olej/tektura, 27,5 x 37 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'mnalewajski | 1933 r'

Estymacja: 1 600 - 2 200
W latach 1924-1926 Mieczysław Nalewajski kształcil się w Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa w Warszawie, w latach 1927-1931 w warszawskiej ASP. Od 1925 r., praktycznie do końca życia, był związany z Teatrem Polskim w Warszawie, początkowo jako prak­tykant, asystent scenografa (m.in. K. Frycza, W. Dra­bika), a potem kierownik artystyczny pracowni dekoratorskiej.

ID: 68893