ART OUTLET - Sztuka Dawna

21 maja 2019, godz. 19:00

Stanisław Klimowski
(1891 Kraków - 1982 Katowice)

Pejzaż z Wiśnicza

olej/płótno, 57 x 63 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'SKlimowski 1951.'

Estymacja: 4 800 - 6 500
- Centralne Biuro Wystaw Artystycznych, Warszawa, po 1951 r.
Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u T. Axentowicza i J. Malczewskiego. Otrzymał wiele wyróżnień m. in. został zaproszony do wzięcia udziału w wystawie "Sztuka", na której swoje prace wystawiał także jego nauczyciel T. Axentowicz. Malował portrety i pejzaże.

ID: 69178