ART OUTLET - Sztuka Dawna

21 maja 2019, godz. 19:00

Władysław Rutkowski-Bończa
(1840 Nowy Dwór Mazowiecki - 1905 Staroźreby)

Powrót z kościoła, 1905 r.

olej/płótno, 91 x 150 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'WŁADYSŁAW. BOŃCZA. 1905.'

na krośnie malarskim nalepka zakładu ramiarskiego Władysława Furgalskiego w Warszawie

Estymacja: 20 000 - 30 000
Studiował za granicą. Po studiach powrócił do kraju i zamieszkał w Dańkowie, w okolicach Białej Rawskiej. Wystawiał w Salonie Artystycznym w Warszawie. Tematem jego prac były wiejskie sceny rodzajowe. Jego obrazy można oglądać w Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Narodowym i Historycznym w Krakowie i we Włocławku.

ID: 67643