ART OUTLET - Sztuka Dawna (wyniki)

21 maja 2019, godz. 19:00

Bronisława Rychter-Janowska
(1868 Kraków - 1953 Kraków)

Powitanie przed dworkiem ("Pieniny Grywałd"), 1938 r.

olej/tektura, 33,5 x 48,5 cm

sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'B. RYCHTER - JANOWSKA. | PIENINY GRYWAŁD. 1938 r.'

dedykacja autorska na odwrociu: 'Kochanej Drogiej Maryni Frege Tureczkowej | z wdzięcznością ofiarowuję | Bronia Rychter Janowska | Kraków 15. VIII. 1938 r.'

Cena wylicytowana: 15 000
Estymacja: 9 000 - 12 000
Siostra malarza Stanisława Janowskiego. Studia malarskie odbyła w Monachium, w Akademii Florenckiej i w Rzymie. Związana była ze środowiskiem artystycznym Krakowa. W 1932 miała indywidualną wystawę w warszawskiej Zachęcie. Realistyczne malarstwo artystki cieszy się do dziś dużym wzięciem, głównie za sprawą obranych tematów - polskie dwory i dworki, zapis wnętrz szlacheckich siedzib, polskie kościółki i wiejskie chaty, pejzaże i sceny folklorystyczne.

ID: 69386