ART OUTLET - Sztuka Dawna (wyniki)

21 maja 2019, godz. 19:00

Władysław Chmieliński
(1911 Warszawa - 1979 Warszawa)

"Zaloty"

olej/karton, 35 x 50 cm

sygnowany p.d.: 'Wł. Chmieliński'

Cena wylicytowana: 5 500
Estymacja: 6 500 - 8 500
Studiował w Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa w Warszawie w latach 1926-31. Malował pejzaże i sceny rodzajowe w technice olejnej i akwareli. Wykonał m.in. cykl akwarel przedstawiających zabytki polskiej architektury (1935-38) oraz olejne pejzaże z zabytkową architekturą (1958-62).

ID: 69391