ART OUTLET - Sztuka Dawna

21 maja 2019, godz. 19:00

Adam Setkowicz
(1879 Kraków - 1945 Kraków)

Wesele krakowskie

olej/tektura, 41,5 x 63 cm

sygnowany l.d.: 'A. Setkowicz'

Estymacja: 6 000 - 8 000
Adam Setkowicz kształcił się w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1891- 1894. Wiadomo, że w 1933 r. brał udział w wystawie w Piotrkowie Trybunalskim. Malował przeważnie akwarelami, chociaż znanych jest wiele jego prac olejnych. Ulubioną tematyką artysty były sceny rodzajowe z życia polskiej prowincji, wyprawy na polowania, wiejskie obejścia, kuligi, konne zaprzęgi.

ID: 70200