ART OUTLET - Sztuka Dawna (wyniki)

21 maja 2019, godz. 19:00

Jerzy Kossak
(1886 Kraków - 1955 Kraków)

Wesele krakowskie, 1936 r.

olej/sklejka, 53,5 x 78 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'Jerzy Kossak | 1936'

Cena wylicytowana: 11 000
Estymacja: 10 000 - 15 000
Jerzy Kossak kształcił się od najmłodszych lat w pracowni dziadka - Juliusza oraz ojca - Wojciecha. Na początku lat 20. XX wieku. Jerzy wraz z ojcem podróżował po dworach Wielkopolski, gdzie portretował tamtejsze ziemiaństwo. Obrazy Jerzego Kossaka (tak, jak jego dziadka i ojca) do dziś cieszą się dużym powodzeniem. Artysta podejmował tematykę bliską tęsknotom i sentymentom polskiego odbiorcy, utrwalał mit legionów polskich i zwycięskiej wojny z bolszewikami, malował także sceny rodzajowe z motywami trudów ułańskich, koni, spotkań żołnierzy i dziewcząt.

ID: 70241