ART OUTLET - Sztuka Dawna (wyniki)

21 maja 2019, godz. 19:00

Ignacy Zygmuntowicz
(1875 Warszawa - 1947 Łódź)

Scena z polowania na łosia

olej/płótno, 39,5 x 85,5 cm

sygnowany trudno czytelnie p.d.: 'Zygm (...)'

Cena wylicytowana: 9 000
Estymacja: 10 000 - 18 000
Artysta działał w Warszawie. Najczęściej malował efektowne zaprzęgi, sanny, sceny batalistyczne, zimowe pejzaże, sceny z polowań. Wykorzystywał z talentem malarskie osiągnięcia polskich malarzy uczących się w monachijskiej akademii oraz zręcznie nawiązywał do stylu malarskiego Wojciecha Kossaka. Równocześnie w wielu swoich kompozycjach prezentował trochę odmienne, niemal werystyczne podejście do natury, tworząc sugestywne iluzje rzeczywistości. Brał udział w wystawach w Lublinie w 1922 roku, w Warszawie, w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w latach dwudziestych, a także w wielu wystawach ukazujących dorobek polskich malarzy w różnych miastach (na przykład w Katowicach, w Częstochowie, w Gdyni, w Kaliszu). Obecnie jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, w muzeach w Łańcucie, Lesznie i w Łodzi.

ID: 67923