Sztuka Współczesna. Prace na papierze

25 kwietnia 2019, godz. 19:00

Wiesław Rosocha
(ur. 1945 r., Sokołów Podlaski)

Projekt plakatu do sztuki teatralnej Evita, 1994 r.

technika własna/papier, 49 x 34 cm (arkusz)

sygnowany i datowany wzdłuż prawej krawędzi: ‘W.Rosocha ‘94’

na odwrociu naklejki Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie oraz Teatru Rozrywki w Chorzowie

Estymacja: 3 400 - 4 500
Studiował w ASP w Warszawie. Dyplom uzyskał w 1974 roku w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego. Zajmuje się grafiką niepowielaną, plakatem, ilustracją. Współpracuje z teatrami, wydawnictwami i pismami. Jest wydawcą. Miał kilka wystaw indywidualnych plakatu autorskiego, brał udział w wystawach zbiorowych w dziedzinie malarstwa i grafiki użytkowej w Polsce i za granicą, brał wielokrotnie udział w Biennale Plakatu w kraju i za granicą oraz innych międzynarodowych cyklicznych wystawach plakatu i ilustracji.

ID: 68620