Sztuka Współczesna. Prace na papierze

25 kwietnia 2019, godz. 19:00

Jan Tarasin
(1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

"Sumujące się wątki", 1989 r.

akwarela/papier, 39,5 x 54 cm

sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Tarasin 89'

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN 89| SUMUJĄCE SIĘ WĄTKI'

Estymacja: 11 000 - 15 000
„Moje obrazy to są w końcu pejzaże panoramiczne, wnętrza, martwe natury. Chcę, by przedmioty – elementy moich obrazów były materialne i by różniły się między sobą, jak różnią się drzewo i woda. Jak w obrazach Vermeera. Staram się odkryć i zachować hierarchię, jaka istnieje w naturze”.

– JAN TARASIN

ID: 69446