Sztuka Współczesna. Prace na papierze (wyniki)

25 kwietnia 2019, godz. 19:00

Jan Tarasin
(1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

"Zapis", 1996 r.

akwarela/papier, 32,5 x 44,5 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany i datowany p.d.: 'JTarasin 96'

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Tarasin 96 | Zapis'

Cena wylicytowana: 10 000
Estymacja: 9 000 - 15 000
„Dzieła artysty stanowią odrębną kategorię w sztuce, są różnorakie, zarówno tradycyjne, jak i pełne nietypowych poszukiwań. Mimo wielu prób klasyfikowania i przypisywania ich w sposób pośredni, jednak nie mieszczą się w modnych kierunkach współczesnego malarstwa polskiego - malarstwie materii, abstrakcji, w sztuce znaków bliskiej kaligrafii czy minimalizmie”. – IWONA SZMELTER

ID: 68951