Sztuka Współczesna. Prace na papierze

25 kwietnia 2019, godz. 19:00

Ryszard Waśko
(ur. 1947 r., Nysa)

Alchemikal drawing No 8, 1986 r.

kolaż, ołówek/tektura, 51 x 73 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ALCHEMICHAL drawing 8/86 | No 8 | Ryszard Waśko 1986'

sygnowany i datowany na odwrociu: ''ALCHEMIKAL drawing 8/86 | No8 | Ryszard Waśko 1986"

Estymacja: 1 900 - 2 400
Absolwent łódzkiej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Od 1970 pracuje jako wykładowca, do 1983 w macierzystej uczelni, a w latach 1982-89 w szkołach i akademiach na terenie Europy. Jeden z pierwszych, a zarazem najważniejszych członków Warsztatu Formy Filmowej, założonej w 1970 roku. Organizator cyklu międzynarodowych wystaw "Konstrukcja w Procesie" (od 1981). Inicjator powstania Muzeum Artystów w Łodzi (1989). W swojej twórczości zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, realizacją video, instalacją oraz performance. Jego twórczość prezentowana była na licznych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w Europie, USA i Izraelu.

ID: 69008