Sztuka Współczesna. Prace na papierze

25 kwietnia 2019, godz. 19:00

Stasys Eidrigevicius
(ur. 1949 r., Medinskaiai na Litwie)

Postać, 1992 r.

pastel/papier, 62,5 x 43,5 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany p.d.: 'stasys'

na odwrociu opisany: 'dep 92'

Estymacja: 6 000 - 8 000
„Obserwuję uważnie ludzi wokół mnie. Przyglądam
się ich twarzom, postaciom, ruchom. Z tych
okruchów rzeczywistości nieustannie tworzę własny
teatr gestów i sylwetek”.
– STASYS EIDRIGEVIČIUS
W 1973 ukończył Wileński Instytut Sztuk Pięknych, a od 1980 mieszka w Polsce. Malarz, grafik i rysownik. Tworzy plakaty, ilustracje do książek (szczególnie bajek dziecięcych), ekslibrisy, projekty scenografii, instalacje i kompozycje przestrzenne, maski, akcje parateatralne. Jego figuratywną sztukę cechuje atmosfera surrealizmu z akcentami ironii i groteski. Posługuje się różnymi technikami: gwasz, olej, pastele, wykorzystuje rozmaite techniki graficzne.

ID: 65885