Sztuka Współczesna. Prace na papierze

25 kwietnia 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
13

Zygmunt Magner
(1937 Katowice - 2011 Warszawa)

Projekt okładki do dwutygodnika "Ruch Muzyczny" nr 24, 1967 r.

tusz/papier, 25,5 x 40 cm (arkusz)

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Okładka | Zygmunt Magner 67 r. | nr. 24 okł' oraz opisany: 'NR 24 | NATURA'

na odwrociu dwa stemple Redakcji Dwutygodnika "Ruch Muzyczny"

Estymacja: 1 700 - 2 500
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Biogram artysty
Ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych w 1967 roku. Pozostał na macierzystej uczelni pełniąc funkcję profesora Wydziału Grafiki oraz prorektora. Uprawiał malarstwo, rysunek, grafikę artystyczną i użytkową. Laureat wielu konkursów (otrzymał m.in.: Złoty Medal za grafikę na Festiwalu Sztuki w Warszawie, wyróżnienie na Biennale Sztuki w Koszycach w Czechosłowacji, I nagrodę i liczne wyróżnienia w konkursach Najpiękniejszą książka roku, nagrody i wyróżnienia w konkursach Grafika miesiąca w Warszawie), stypendysta rządu holenderskiego.

ID: 64032

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem