Sztuka Współczesna. Prace na papierze

25 kwietnia 2019, godz. 19:00

Marcin Kołpanowicz
(ur. 1963 r., Kraków)

Pejzaż, 2003 r.

pastel/karton, 29 x 50 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany i datowany p.d.: 'Marcin | Kołpanowicz | 2003'

na odwrociu naklejka z opisem pracy w języku niemieckim

Estymacja: 1 700 - 2 200
Dyplom na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie obronił w 1987 roku w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego i prof. Zbyluta Grzywacza. Od tego czasu zorganizował 25 wystaw indywidualnych i brał udział w wielu zbiorowych. Uprawia metaforyczne malarstwo olejne i pastelowe. Jest również twórcą portretów, ilustracji książkowych i plakatów. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce, a także w Austrii, Niemczech, Holandii, Francji i USA. Obrazy Kołpanowicza "zagrały" w serialu TVP Siedlisko w reż. Janusza Majewskiego (Anna Dymna malowała "latający parowóz" Kołpanowicza), pojawiły się na okładkach książek (m.in. "Brulion Paryski" Arkadiusza Pacholskiego, "Kielich" Waldemara Łysiaka, tomiki poezji Marty Dąbrowskiej). Artysta zrealizował Drogę Krzyżową w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Tenczynku k. Krakowa, obraz beatyfikacyjny siostry Marty Wieckiej w Śniatyniu (Ukraina) oraz obraz ołtarzowy i fresk w Centrum Św. Jana Pawła II w „Nie lękajcie się” w Krakowie-Łagiewnikach.

ID: 67981