11 kwietnia 2019, godz. 19:00

Marta Bilecka
(ur. 1975, Łódź)

Perfect moment before noon 18, 2019 r.

akryl/płótno, 50 x 100 cm

sygnowany p.d.: 'MARTA BILECKA'

opisany na odwrociu: 'MARTA BILECKA | FEB. 2019 | "PERFECT MOMENT BEFORE NOON 18"'

Cena wylicytowana: 2 800
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi Wydziału Grafiki i Malarstwa. Dyplom z grafiki warsztatowej zrealizowała u prof. A. Bartczaka w Pracowni Drzeworytu w 2002, gdzie zrealizowała projekt książek autorskich i z malarstwa w pracowni prof. Marka Czajkowskiego. Aktualnie artystka rozwija najczęściej cykle „Perfect Moment Before Noon” i „Blue Universe”, w których obrazuje nastrój wyważonego i pozytywnego spokoju, wytchnienie oraz niezmierzoną przestrzeń po horyzont. Przedstawiane miejsca dalekie są od miejskiego zgiełku i kultury masowej. Człowiek jest pozytywnym uczestnikiem uchwyconej chwili. Obrazy są uporządkowane, nowoczesne i oszczędne w formie. Od 2014 roku współpracuje z artystycznym rynkiem skandynawskim, wystawy kolejno w Norwegii (Oslo), Danii (Sovejen/ Horning) i Szwecji (Kiruna) oraz w 2019 - Fabriken Bastekille (Kivik).

ID: 69276