11 kwietnia 2019, godz. 19:00

Joanna Pilkowska
(ur. 1982, Warszawa)

Bounty, 2019 r.

olej/płótno, 100 x 100 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'JP | 2019'

Cena wylicytowana: 1 600
Z wykształcenia jest architektem krajobrazu oraz filologiem. Absolwentka Studiów Podyplomowych na Wydziale Malarstwa i Rysunku Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Studia architektoniczne z pewnością miały wpływ na niekończące inspiracje formami urbanistycznymi oraz przestrzeniami przyrodniczymi. W swojej sztuce szuka kompromisu harmonii i wyobraźni. Poszukując w malarstwie czegoś więcej niż tylko konwencjonalnego zapisu przestrzeni modyfikuje formę i kolor rzeczywistości, tak aby oddać charakterystyczną indywidualną ekspresję. Zamknięte na płótnie urzekające historie to często dawka opowieści o najpiękniejszym, letnim okresie w roku. Tworzy głownie za pomocą farb olejnych na płóciennych blejtramach. Prace artystki można znaleźć w kolekcjach prywatnych na terenie całego kraju oraz za granicą.

ID: 68104