11 kwietnia 2019, godz. 19:00

Maria Jagłowska
(ur. 1993, Warszawa)

Dużo żółwi, 2017 r.

akryl/płótno, 130 x 110 cm

sygnowany i datowany na odwrociu: 'MJ | 2017'

Cena wylicytowana: 2 400
– Maria Jagłowska, wystawa dyplomowa, Galeria Officyna, Warszawa, 20.06-06.07.2018
Absolwentka Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych ze specjalizacją Tkanina Artystyczna. Na swoim koncie ma wystawę indywidualną w kawiarni Fabryczna w Warszawie 2016. Brała udział również w wystawie zbiorowej ''przerwa wakacyjna" w Salonie Akademii oraz w wystawie zbiorowej w Znajomi Znajomych w 2017 roku. Wystawa dyplomowa prezentująca tradycyjne malarstwo na płótnie oraz obrazy, które łączą w sobie malarstwo oraz techniki tkackie odbyła się w Galerii Officyna w Warszawie w 2018. Finalistka Nagrody Artystycznej Siemensa oraz uczestniczka wystawy w Salonie Akademii w Warszawie. Finalistka VII Przeglądu Młodej Sztuki "Świeża Krew" oraz 28. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych "Promocje" w 2018 roku. Uzyskała również nominację do nagrody podczas I Triennale Malarstwa Studenckiego w Rzeszowie.

ID: 68118