11 kwietnia 2019, godz. 19:00

Bartłomiej Koter
(ur. 1984)

Paris. Urbanic Scéne, 2019 r.

olej/płótno, 70 x 150 cm (w świetle oprawy)

sygnowany p.d.: 'BARTŁOMIEJ KOTER'

na odwrociu opisany: 'BARTŁOMIEJ KOTER | "PARIS. URBANIC SCENE" | OLEJ I KW. 2019 r.'

Cena wylicytowana: 14 000
Architekt, wprawny rysownik, ilustrator oraz akwarelista. Początki jego pasji sięgają najwcześniejszych lat życia, w okresie dorastania znalazły kontynuację poprzez zetknięcie się ze sztuką graffiti. Jednak przełomem była wizyta u warszawskiego artysty – architekta, dzięki której młody pasjonat wszedł na nową drogę życia pełną pasji i determinacji. Od początku wiodącym nurtem pozostawał dla niego kierunek w sztuce zwany hiperrealizmem. W tej konwencji powstało kilka wyjątkowo udanych dzieł, które pozostają w kolekcjach prywatnych autora. Współczesna twórczość nie jest inspirowana dawnymi mistrzami - tkwi w niej wiara, że w obszernym, postmodernistycznym świecie sztuki jest miejsce na specyficzną 'jakość'. Najtrafniej definiują go same prace, które poprzez oparcie na silnym warsztacie achitektonicznym i doświadczeniu, zyskują na wierności przełożenia rzeczywistości na papier, jednocześnie oddając klimat przestrzeni oraz całokształt walorów wizualnych ujęcia. W swoich pracach skupia się na relacji wielu aspektów, takich jak relacje form, światła i cienia czy proporcji i innych. Wszystko to sprawia, że jego prace są naturalne w odbiorze. Duże doświadczenie w rysunku oraz w trudnej technice malarskiej, jaką jest akwarela ukształtowały konkretne spojrzenie artysty na świat, który ma odzwierciedlenie w jego pracach. Dzięki temu cechują się one niepowtarzalnym stylem. Mimo, iż silnie zakorzenione jest jego zamiłowanie do architektury i przestrzeni zurbanizowanej, w której to nie stroni od ukazania zieleni, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na różnorodność podejmowanych przez artystę zagadnień. Pomimo młodego wieku ma na swoim koncie kilka publikacji oraz wystaw, w tym indywidualnych, zaś jego obrazy z powodzeniem sprzedają się na aukcjach organizowanych przez Dom Aukcyjny Rynek Sztuki. Artysta współpracuje także z developerami /współpraca z Cushman&Wakefield, Orange Property Group/, architektami, grafikami, agencjami reklamowymi oraz innymi galeriami w Polsce i Wielkiej Brytanii /Henley-on-Thames/. Opracował artystyczne materiały promocyjne dla Dowództwa Garnizonu Warszawa, które przekazane zostały dowódcom europejskich garnizonów stołecznych w ramach współpracy z Capital Commander’s Club (CCC). Jest autorem ilustracji do okładki płyty ‘VNM ProPejn’, wydawnictwo Prosto. Obecnie rozpoczął współpracę nad długofalowym projektem z Michelem Thirty. Jego prace można już spotkać na całym świecie. Kalejdoskop wystaw indywidualnych: *Galeria Młodych Talentów Rynku Sztuki, wernisaż 7-19 czerwca 2010r. *Galeria 87, Biuro Promocji Miasta Łodzi, ul. Piotrkowska 87, wernisaż 1-10 września 2010r. *Orange Property Group, Dom Stefanusa, ul. Jaracza 47, wernisaż 16-23 grudnia 2010r. * Zagadka, ul. Elektoralna 24, Warszawa, listening party w ramach promocji najnowszej płyty VNM'a, wernisaż oraz wystawa 23-30 listopada 2013r. *Galeria 'Zadra' ul. Freta 44/46, 00-227 Warszawa, 3.12.2013r. Nagroda w VI Ogólnopolskim Konkursie Malarskim Zadra 2013r., I Wyróżnienie za akwarelę 'Boras Sweden', 44,5 x 28,5cm

ID: 69432