11 kwietnia 2019, godz. 19:00

Patrycja Nurkan
(ur. 1988, Łódź)

Z cyklu 'Body', Nr 3, 2019 r.

olej/płótno, 120 x 120 cm

sygnowany p.d.: 'NURKAN'

opisany na odwrociu: 'BODY | NR 3 NURKAN 2019'

Cena wylicytowana: 2 000
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni prof. Włodzimierza Cygana. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem i drukiem eksperymentalnym. Uczestniczyła w wystawach: 'Malarstwo a fotografia', Galeria Kobro, ASP 2013; 'Miedzy kontynuacją a eksperymentem lal', Galeria Stara, Łódzki Dom Kultury, Łódź i BWA Sieradz 2014; wystawa pokonkursowa 'Nauka inspiracją Sztuki. Od mikroświata do wszechświata' UJ, Kraków 2014; wystawa pokonkursowa 'Strzemiński – Sztuki Piękne 2015', Miejska Galeria Sztuki Łódź 2015; 'Jest wiele druk', Galeria Biblio-Art., Łódź 2015. Nagrodzona w konkursie 'Nauka inspiracją Sztuki. Od mikroświata do wszechświata' organizowanym przez UJ i ASP w Krakowie. Laureatka konkursu im. Władysława Strzemińskiego 'Sztuki Piękne 2015' nagroda Galerii Amcor, Galerii Ady Art, nagroda Bałuckiego Ośrodka Kultury Rondo.

ID: 69348