11 kwietnia 2019, godz. 19:00

Denys Molerio Pena
(ur. 1988, Hawana, Kuba)

Six, 2018 r.

olej/płótno, 70 x 50 cm

sygnowany p.d.: 'DENYS'

Cena wylicytowana: 1 300
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych San Alejandro w Hawanie. Następnie podjął studia jako stypendysta w Institute Superior of Arts (ISA) w Hawanie. Członek Kubańskiego Narodowego Związku Artystów Plastyków. W swoim dorobku ma wiele wystaw krajowych jak i międzynarodowych. Dwukrotnie był uczestnikiem międzynarodowego (X i XI) Biennale w Hawanie, gdzie miał autorskie wystawy w 2009 i 2012 roku; m. in.: "Living room of Southeast" Lyon, Francja, w "Gallery Maison Dauphins" Lyon Francja, brał udział w projekcie "Urban rumors" Paryż, Francja, "Contemporary painting" Dominikana, "Shot" IX International Colloquy of Digital Art, Hawana, Autor wizualizacji w projekcie "Dementia Praecox No. 20" prezentowanym na 7 międzynarodowym festiwalu szkół teatralnych "ITself" organizowanym przez Akademię Teatralną w Warszawie. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach m. in.: w Kanadzie, Francji, USA, Hiszpanii, Dominikanie, Kubie, Polsce. W swoich pracach podejmuje przede wszystkim tematykę społeczną dotykając również problemów politycznych. Artysta oscyluje w sferze szeroko pojętej sztuki wizualnej m. in.: wizualizacje, murale - jednak jego głównym środkiem wyrazu pozostaje malarstwo.

ID: 69193