Design. Sztuka wnętrza (wyniki)

16 kwietnia 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
93

Wazon lata 70. XX w.

Huta Szkła "Wołomin" w Wołominie, Tadeusz Szymański

szkło sodowe, mącone powietrzem, nakładki barwione w masie, wolnoformowane, 17 x 15 x 15 cm

na spodzie nalepka z odręcznym napisem: 'Mieczysław Szymański'

Cena wylicytowana: 1 700
Estymacja: 2 500 - 3 500
Pochodzenie
- kolekcja Ireny Huml
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Komentarz
„Ręcznie formowane szkła Tadeusza Szymańskiego przeżywają różne metamorfozy. Czasem grawitują silnie w kierunku form rzeźbiarskich eksponując masywne, zwarte sylwety, kiedy indziej autor demonstruje ciągliwość i lekkość tworzywa oraz jego świetlistość. Czyni to w zależności od masy szklanej jaką ma do dyspozycji (…) Kiedy ma możliwość wypowiedzenia się w szkle ołowiowym, wówczas wygrywa całą skalę jego migotania. Czyni to pomijając klasyczne metody szlifu, w sposób sobie tylko właściwy. (…) W szkle sodowym o dobrej przejrzystości stosuje chętnie połączenia różnych barw w postaci obciągania. (…) Nie tylko obciąganie lecz również łączenie elementów kolorowych z bezbarwnym szkłem lub na odwrót stanowi jeden ze sposobów wprowadzanego przezeń dekoru (...)”.
- IRENA HUML

ID: 63453

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem