Design. Sztuka wnętrza (wyniki)

16 kwietnia 2019, godz. 19:00
80

Kosz do owoców lata 50. - 60. XX w.

Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, Wit Płażewski

fajans malowany podszkliwnie, 16 x 37 x 24 cm

na spodzie znak wytwórni pod szkliwem oraz stemple: '3381 (numer dekoracji)' | 'mal. J. Kędzierska'

wzór z roku 1957

Cena wylicytowana: 800
Estymacja: 900 - 1 200
Stan zachowania
- spękania szkliwa, podszkliwne zabrudzenia na dnie naczynia, punktowy odprysk masy i szkliwa na dnie naczynia
- por. Piotr Nowakowski, Fantastyczna ceramika użytkowa. Włocławskie fajanse z lat 1953-1965 w kolekcji Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Włocławek 2008, s. 43

ID: 67363