Design. Sztuka wnętrza (wyniki)

16 kwietnia 2019, godz. 19:00
78

Garnitur do ciast, wzór nr 184 lata 50. - 60. XX w.

Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, Elżbieta Piwek-Białoborska

fajans malowany podszkliwnie, w skład zestawu wchodzi patera (5 x 29,5 x 28 cm) oraz sześć talerzyków (3 x 17 x 18 cm)

na spodzie znak wytwórni pod szkliwem oraz stemple: 'Hand painted | Made in Poland | 3703' (numer dekoracji)

wzór z roku 1957

Cena wylicytowana: 700
Estymacja: 1 200 - 1 600
Stan zachowania
- włosowe pęknięcie dwóch talerzyków
- por. Piotr Nowakowski, Fantastyczna ceramika użytkowa. Włocławskie fajanse z lat 1953-65 z kolekcji Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, 2008, s. 37
- por. Łukasz Gorczyca, Nowoczesność w cieniu błękitnych kwiatów, „Art & Business”, numer 10, 1999, s. 26 (il.)

ID: 68861