Design. Sztuka wnętrza (wyniki)

16 kwietnia 2019, godz. 19:00
71

Serwis do kawy Kajtek lata 60. XX w.

Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, proj. Zofia Galińska

porcelit szkliwiony, złocenie, w skład zestawu wchodzą dzbanek (19 x 16,5 x 12,5 cm), mlecznik (11 x 8,5 x 8,5 cm), cukiernica (7 x 8,5 x 8,5 cm), sześć filiżanek (5,5 x 7,5 x 6,2 cm), sześć spodków (1,5 x 11,5 x 11,5 cm)

na spodzie znak wytwórni

Cena wylicytowana: 500
Estymacja: 1 000 - 1 500
Stan zachowania
- pęknięcie na jednym ze spodków, spękania szkliwa
- brak przykrywki cukiernicy
- Galeria Wzornictwa Polskiego, Muzeum Narodowe w Warszawie, ekspozycja stała (inny egzemplarz)
- Rzeczy pospolite - polskie produkty 1988-1999, Muzeum Narodowe w Warszawie, 2000 (inny egzemplarz)
- por. Joanna Hübner-Wojciechowska, Lata 60. XX w. Sztuka użytkowa. Przewodnik dla kolekcjonerów, Warszawa 2014, s. 237 (il.)
- por. Barbara Banaś, Polski New Look. Ceramika użytkowa z lat 50. i 60., Wrocław 2011, s. 45 (il.)
- red. Czesława Frejlich, Rzeczy pospolite, Polskie wyroby 1899-1999, Olszanica 2001, s. 154-155

ID: 29607