Design. Sztuka wnętrza (wyniki)

16 kwietnia 2019, godz. 19:00
70

Zestaw wazon i popielniczka lata 50. - 60. XX w.

Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie , Polska

porcelana, natrysk, wazon Kropla, proj. Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak (1931-2003), wzór z roku 1957, 26 x 10 x 10 cm popielniczka Liść, proj. Danuta Duszniak (ur. 1926), 7,5 x 14,5 x 14 cm

na spodzie obu naczyń znak wytwórni pod szkliwem

Cena wylicytowana: 1 300
Estymacja: 1 500 - 2 000
Stan zachowania
- delikatne przetarcia malatury na naczyniach
- por. Joanna Hübner-Wojciechowska, Lata 60. XX w. Sztuka użytkowa. Przewodnik dla kolekcjonerów, Warszawa 2014, s. 255 (il.)
- por. Bożena Kostuch, Ceramika z drugiej połowy XX wieku w kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie, Kraków 2005, s. 161

ID: 68877