Design. Sztuka wnętrza (wyniki)

16 kwietnia 2019, godz. 19:00

Stefania Dretler-Flin, Zygmunt Flin (1909 - 1994), (1909 - 1993) lata 60. XX w.

Patera dekoracyjna

ceramika szkliwiona, 4,5 x 42,5 x 30 cm

sygnowany na spodzie w masie: 'FLIN'

Cena wylicytowana: 3 200
Estymacja: 4 000 - 5 000
„Stefania i Zygmunt Flinowie wykonywali zarówno ceramikę dekoracyjną i użytkową, na przykład wazony, talerze, świeczniki (...) jak i ceramiczne formy przestrzenne, rzeźby i płaskorzeźby, często o znacznych rozmiarach. Ich prace charakteryzowały się: bogactwem form i pięknem linii, zestawieniem form płaskich i przestrzennych, kontrastowaniem powierzchni matowych, chropowatych z gładkimi i lśniącymi, wykorzystaniem kolorystycznego i bogactwa szkliw zaciekowych doskonale dobranych do form dekorowanych naczyń”.
- BOŻENA KOSTUCH

ID: 67508