Design. Sztuka wnętrza (wyniki)

16 kwietnia 2019, godz. 19:00

Barbara Mucha-Brudzińska (ur. 1931) lata 60. XX w.

Stolik kawowy

drewno, metal, 67 x 97 x 73 cm

Cena wylicytowana: 1 500
Estymacja: 2 500 - 3 500
Stan zachowania
- odpryski i przetarcia farby i lakieru na nogach
Barbara Mucha-Brudzińska jest autorką około tysiąca wzorów dekoracji graficznych i malarskich na wyroby ceramiczne. Po ukończeniu studiów na Wydziale Szkła i Ceramiki PWSSP we Wrocławiu zawodowo związała się Wałbrzychem. Pracowała jako dekoratorka w wałbrzyskich zakładach porcelany, następnie jako projektantka oraz kierując Zakładowym Ośrodkiem Wzornictwa w Wałbrzyskich Zakładach Graficznych „Kalkomania”. Poza obszarem projektowania dla przemysłu uprawiała malarstwo, grafikę, tkaninę artystyczną. Zajmowała się również projektowaniem wnętrz. Prezentowany stół jest autorskim meblem zaprojektowanym przez artystkę jako element wyposażenia jej wałbrzyskiej pracowni.

ID: 68862