Design. Sztuka wnętrza (wyniki)

16 kwietnia 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
7

Karol Żarski
(1927-2003)
lata 50. - 60. XX w.

Projekt wnętrza kawiarni

kolaż/papier, 33 x 69 cm

sygnowany ołówkiem na odwrociu: 'Żarski'

Cena wylicytowana: 1 700
Estymacja: 2 400 - 3 000
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Komentarz
„Dowcip urządzenia kawiarni to chyba element podstawowy. W lokalu, gdzie pije się kawę i gdzie – siłą faktu – człowiek jest ożywiony i skłonny do rzadkiej w naszym kraju błyskotliwości – trudno się czuć jak w składzie trumien, albo jak na dworcu w Gdyni. Ożywiona atmosfera lokalu powinna wpływać na ożywienie, na udowcipnienie wnętrza. Myślę, że architekt projektujący wnętrze musi być człowiekiem z poczuciem humoru”.
- JÓZEF ŁOWIŃSKI

ID: 68634

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem