17, 18 i 19 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

Design. Sztuka wnętrza (wyniki)

16 kwietnia 2019, godz. 19:00

Karol Żarski
(1927-2003)
lata 50. - 60. XX w.

Projekt wnętrza kawiarni

kolaż/papier, 33 x 69 cm

sygnowany ołówkiem na odwrociu: 'Żarski'

Cena wylicytowana: 1 700
Estymacja: 2 400 - 3 000
„Dowcip urządzenia kawiarni to chyba element podstawowy. W lokalu, gdzie pije się kawę i gdzie – siłą faktu – człowiek jest ożywiony i skłonny do rzadkiej w naszym kraju błyskotliwości – trudno się czuć jak w składzie trumien, albo jak na dworcu w Gdyni. Ożywiona atmosfera lokalu powinna wpływać na ożywienie, na udowcipnienie wnętrza. Myślę, że architekt projektujący wnętrze musi być człowiekiem z poczuciem humoru”.
- JÓZEF ŁOWIŃSKI

ID: 68634