Komiks i Ilustracja (wyniki)

9 kwietnia 2019, godz. 19:00

Andrzej Janicki
(ur. 1966, Bydgoszcz)

"Powrót", plansza komiksowa s. 2, 1996 r.

tusz/papier, 42 x 29,7 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'A.JANICKI 96'

na odwrociu opisany: 'A. JANICKI | "POWRÓT" | STR. 2'

Cena wylicytowana: 1 300
Estymacja: 1 500 - 2 500
Rysownik i scenarzysta komiksowy. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Jego prace charakteryzują się dynamiczną, ostrą kreską oraz czarnym humorem. Współtwórca i redaktor naczelny magazynu komiksowego "Awantura" (1990-91). Jego rysunki można podziwiać w wielu pismach, m.in.: "Awantura", "Kaukas" (Litwa), "AQQ", "Fenix", "Comics Conspiracy" (USA), "Świat Komiksu", "Znakomiks", "SFera", "Świat Gier Komputerowych", "Komiks Forum", "Chichot", "Nowa Fantastyka", "Grizzli", "Paradox", "Magia i Miecz", "Qriozum", "Produkt", "Czas komiksu" oraz albumach: "Narysuj mi prawa człowieka" (Amnesty International), "Antologia Komiksu Polskiego" (Egmont), "Antologia Człowiek w probówce" (Egmont), "Solidarność 25 lat - Nadzieja zwykłych ludzi" (Zin Zin Press), "1981: Kopalnia Wujek" (Zin Zin Press). Był uczestnikiem wystaw zbiorowych, m.in.: Światy Fantastycznych Komiksów (Szczecin 1989), Wystawa Komiksu Polskiego (Odessa 1990), Sztuka Komiksu (BWA Bielsko-Biała 1996), Targi Komiksu (Łódź 1997), Współczesny Komiks Polski 1991-1997’ (Toruń, Łódź, Bydgoszcz, Rzeszów 1998), ‘La Bande Dessinee en Pologne’ (Saint-Auvent, Limoges, Francja 1998), Bydgoskie Dni Komiksu w 2008 r., Lucca Comics and Games (Włochy, listopad 2008), Amadora BD – Festival Internacional de Banda Desenhada (Portugalia, październik – listopad 2009), Bydgoska Sobota z komiksem (APK, marzec 2010).

ID: 59780